Matricagyűjtő album: Minden kisvizes úszásoktatásunkra járó gyermekünk ismeretterjesztő matricagyűjtő albumot kap, melybe a minden úszófoglalkozás végén kapott matrica helyét kell megkeresnie és beragasztania. A gyermekek és a szülők egyaránt nagyon szeretik ezt a fajta ösztönzési rendszerünket.
Versenyzési lehetőség biztosítása: Mélyvizes csoportjainkkal havonta – kéthavonta megyünk úszóversenyre, melyet körültekintően úgy választunk ki, hogy lehetőség szerint a legkisebb (béka) úszóink is felállhassanak a dobogóra, vagy oklevéllel térhessenek haza. A versenyeken való részvétel NEM KÖTELEZŐ, de a motiváció fenntartásának ez a legjobb eszköze, a sikerélményen túlmenően azért is, mert az összetartozás érzését erősíti és a közösséget kiválóan fejleszti. Minden úszásóra és edzés végén játék: Minden foglalkozásunk végét 5-10 perc melegvizes szabad játékkal, pezsgőfürdővel, szaunával (csak a nagyobbaknak) zárjuk le. Színes felszerelés lista, változatos foglalkozások:
Amellett, hogy foglalkozásainkon számtalan, máshol nem használt segédeszközöket alkalmazunk (Mélyvíznél: uszony, bója, lábgumi, konzerves doboz, teknőc, stb., Kisvíznél: csúszda, különböző méretű labdák, úszólapok, gumijátékok stb.), a technikai gyakorlatokat tekintve is színes, kivétel nélkül játékos ügyességi feladatokkal tarkítjuk az edzéseket. Születés és névnapok ünneplése, karácsonyi összejövetel:
Csoportosan ünnepeljük például (foglalkozásidőben, vagy utána) a tagjaink névnapjait és születésnapjait, és természetesen karácsonykor is összejövünk, hogy vicces a karácsonyi váltóverseny után, megajándékozzuk egymást a saját kezűleg készített ajándékainkkal. Kirándulások, kenutúra, számháború, kalandtábor:
Az úszófoglalkozásokon kívül is gyakran együtt töltjük a szabadidőnket, akár egynapos kirándulások, számháborúk, vagy az időközben hagyománnyá alakult egyhetes kalandtábor formájában.
|